Fotocredit:

Her er forslaget til valgliste for Oslo MDG i 2019

15. januar 2018

Oppdatert 29. oktober 2018:

Nominasjonskomiteen i Oslo MDG innstiller på følgende valgliste for bystyrevalget i Oslo kommune i 2019. Komiteen innstiller også på at de ti øverste plasseringene får stemmetillegg (forhåndskumulerte).

Det er nominasjonsmøtet i Oslo MDG som bestemmer den endelige lista. Møtet avholdes 26. november 2018.

Nomkom innstilling Oslo MDG 2019

Her finner du mer informasjon om nominasjonsmøtet.

Innstilling til Oslo MDGs valgliste for bystyrevalget i 2019:

Plass · Kandidat · Alder (pr 31/12-18) · Bydel
1. Lan Marie Nguyen Berg, 31, Gamle Oslo
2. Hanna E. Marcussen, 41, Gamle Oslo
3. Einar Wilhelmsen, 44, Østensjø
4. Sirin Hellvin Stav, 30, Sagene
5. Rauand Anwar Ismail, 19, Frogner
6. Sabina Syed, 27, Grorud
7. Eivind Trædal, 33, Gamle Oslo
8. Lillian Bredal Eriksen, 48, Søndre Nordstrand
9. Viktor Rakov Gjengaar, 38, Gamle Oslo
10. Arne Olav Haabeth, 43, Frogner
11. Sigrid Z. Heiberg, 30, St. Hanshaugen
12. Rasmus Reinvang, 48, Grünerløkka
13. Einy Langmoen, 61, Nordstrand
14. Shoaib Sultan, 45, Søndre Nordstrand
15. Almaz Asfaha, 29, Sagene
16. Knut Frederik Horn, 73, Vestre Aker
17. Vibeke Nenseth, 62, Vestre Aker
18. Adam Tumidajewicz, 33, Frogner
19. Miriam Einangshaug, 24, Gamle Oslo
20. Finn Dyrkorn, 52, Stovner
21. Christine Evjen, 18, Nordre Aker
22. Martin Hill Oppegaard, 47, Ullern
23. Anette Nistad, 33, Grünerløkka
24. Tom Kristian Berger, 34, Gamle Oslo
25. Ragni Olsson, 25, St. Hanshaugen
26. Daniel Rees, 36, St. Hanshaugen
27. Marion Godager Tveter, 39, Østensjø
28. Pål Thygesen, 30, Grünerløkka
29. Julie Mørch, 28, Grünerløkka
30. Sverre Colbjørnsen Olsen, 32, Alna
31. Christine Bjåen Sørensen, 33, Bjerke
32. Lars Thomte, 46, Søndre Nordstrand
33. Beate Folkestad Habhab, 57, St. Hanshaugen
34. Herman Søndenaa, 28, Østensjø
35. Kristine Schøyen Berdal, 33, Østensjø
36. Hans A. Borgen, 54, Nordstrand
37. Janne Schønheyder, 70, Ullern
38. Leif Ingholm, 37, Gamle Oslo
39. Raisa Markov, 28, Grünerløkka
40. Lars Viko Gaupset, 34, Sagene
41. Eva R. Karal, 74, Vestre Aker
42. Beka Abiyos, 28, St. Hanshaugen
43. Kari-Anne Isaksen, 32, Gamle Oslo
44. Andrew P. Kroglund, 59, Ullern
45. Aase Marie Olfsen, 51, Nordre Aker
46. Andreas Børde, 52, Gamle Oslo
47. Julie Ness, 33, Østensjø
48. Anders Skyrud Danielsen, 29, Gamle Oslo
49. Gro Stenvik, 52, Grünerløkka
50. Geir Storli Jensen, 29, Grünerløkka
51. Isa Maline Alstadius Isene, 26, St. Hanshaugen
52. Tommas Tingbjør, 41, Bjerke
53. Ida Aalen, 33, Grünerløkka
54. Asbjørn Aas, 38, Gamle Oslo
55. Ingvild Kessel, 23, Frogner
56. Erik Pedersen, 33, Grünerløkka
57. Marie Loe Halvorsen, 31, Gamle Oslo
58. Christen Andreas Orvin Wroldsen, 27, Grünerløkka
59. Kristin Antonsen Brenna, 30, Østensjø
60. Trond Wingård, 50, Østensjø
61. Siri Mittet, 45, Sagene
62. Anna Serafima Kvam, 23, Frogner
63. Lage Nøst, 27, St. Hanshaugen
64. Hulda Holtvedt, 19, Frogner
65. Harald Nissen, 55, Gamle Oslo

 

 

NOMINASJONSKOMITEEN (2017-2019)

  • Leder: Wenche Aas (Sagene) - E-post: wenche.aas@gmail.com
  • Nestleder: Morten Skjæveland (St. Hanshaugen)
  • Medlem: Nora Heyerdahl (Grønn Ungdom)
  • Medlem: Erik Arentz-Hansen (Nordstrand)
  • Medlem: Ingrid Randisdatter Fjellberg (St. Hanshaugen)
  • Medlem: Jørund Hansen (Gamle Oslo)
  • Medlem: Børge A. Roum (Grünerløkka)
  • Vara: Guri Barka Martins (Sagene)
  • Vara: Elsa-Britt Enger (Grünerløkka)