Fotocredit:

Oslo-lista er klar

Miljøpartiet De Grønne valgte på sitt nominasjonsmøte tirsdag kveld hvem som skal fronte partiet i valget neste år. På de øverste to plassene ble Lan Marie Nguyen Berg og Harald A. Nissen valgt, mens Shoaib Sultan er partiets ordførerkandidat.

November 26, 2014

Klimablogger og aktivist Lan Marie Nguyen Berg ble valgt til førsteplassen av et samlet nominasjonsmøte, som telte over 100 medlemmer.

– Jeg gleder meg masse til å drive valgkamp sammen med denne utrolig bra gjengen og resten av det fantastiske partiet som jeg har vært så heldig å få bli en del av. Jeg håper å bidra til at De Grønne i Oslo kan få et virkelig gjennombrudd neste år. Den forrige målnga ga oss like mange mandater som FrP! Takk til alle som var på nominasjonsmøtet og bidro til en utrolig fin kveld, sier Nguyen Berg.

Harald A. Nissen, som i dag er MDGs ene representant i bystyret og også leder i Oslo MDG, slår fast at neste års valgkamp kommer til å sette De Grønne ettertrykkelig på kartet i hovedstaden.

– Oslopolitikken fortjener mange nye, grønne stemmer som tar byens miljøambisjoner på alvor. Det mener jeg vi får med denne utrolig sterke lista, sier Nissen.

Shoaib Sultan er partiets ordfører- og 4.-kandidat. Han brenner for sykkel- og kollektivtrafikk, og for at Oslo skal bli en mer sosial og inkluderende by.

– Jeg gleder meg til å begynne valgkampen, og jobbe for en grønnere og varmere by hvor vi blant annet vil jobbe målrettet for en bedre boligpolitikk, sier Sultan.

Fullstendig liste

De ti øverste plassene er kumulerte.

1

Lan Marie Nguyen Berg

1987

Gamle Oslo

2

Harald A. Nissen

1963

Gamle Oslo

3

Beate Folkestad Habhab

1961

St.Hanshaugen

4

Mohammad Shoaib Sultan

1973

Søndre Nordstrand

5

Marion Godager

1979

Østensjø

6

Pål Thygesen

1988

St.Hanshaugen

7

Marie Loe Halvorsen

1987

Gamle Oslo

8

Jon Julius Sandal

1969

Grorud

9

Hanna E. Marcussen

1977

Gamle Oslo

10

Eivind Trædal

1985

Grünerløkka

11

Einy Langmoen

1957

Nordstrand

12

Adam Tumidajewicz

1985

Frogner

13

Sirin Hellvin Stav

1988

Sagene

14

Rasmus Reinvang

1970

Grünerløkka

15

Emma Katinka Staffansdotter Langmoen

1997

Nordstrand

16

Stig E. Rygh Johansen

1963

Nordstrand

17

Lillian Bredal Eriksen

1970

Søndre Nordstrand

18

Kristoffer Robin Haug

1984

Bjerke

19

Julie Mørch

1990

Frogner

20

Torkil Vederhus

1989

Grünerløkka

21

Sabina Syed

1991

St. Hanshaugen

22

Leif Ari Ingholm

1981

Gamle Oslo

23

Sara Blichner

1989

Nordstrand (fra 2015)

24

Håkon Andreas Møller

1982

Ullern

25

Helene Gallis

1977

Gamle Oslo

26

Demmelash Mengistu

1969

Bjerke

27

Ida Beth Hald

1958

Vestre Aker

28

John Slinning Janneson

1990

St. Hanshaugen

29

Kristine Berdal

1985

Nordre Aker

30

Geir Storli Jensen

1989

Frogner

31

Solveig Arnesen

1978

Grünerløkka

32

Anders Skyrud Danielsen

1989

Gamle Oslo

33

Siri Mittet

1973

Sagene

34

Mattis Ulvang

1990

Nordre Aker

35

Elsa-Britt Enger

1942

Gamle Oslo

36

Øyvind Vea

1977

Sagene

37

Eline Solum Gran

1987

Alna

38

Knut Frederik Horn

1945

Vestre Aker

39

Ingrid Schei

1986

Østensjø

40

Christian Dubrau

1983

Søndre Nordstrand

41

Ingrid Marie Mikelsen

1976

Grorud

42

Finn Dyrkorn

1966

Stovner

43

Maria Kalstø

1987

Alna

44

Vegard Setrom

1988

Grünerløkka

45

Maret Petersson

1984

St.Hanshaugen

46

Fredrik Arentz

Stovner

47

Isa Maline Alstadius Isene

1992

St. Hanshaugen

48

John Hille

1954

Bjerke

49

Frøydis Strømme Jørve

1977

Grorud

50

Joakim Skajaa

1978

St. Hanshaugen

51

Ragnhild Laird Iversen

1979

Alna

52

Aleksander Melli

1971

Frogner

53

Ingeborg Elise Vardøen

1940

Sagene

54

Joachim Dyrdahl (Diskjokke)

1979

Sagene

55

Jane H Johansen

1977

Bjerke

56

Erling Dokk Holm

1964

Gamle Oslo

57

Anne Dubrau

1986

Søndre Nordstrand

58

Dag O. Hessen

1956

Vestre Aker

59

Julie Ness

1985

Grünerløkka

60

Thomas Hylland Eriksen

1962

Nordre Aker

61

Nina Witoszek-Fitzpatrick

1954

Vestre Aker

62

Lars Lillo Stenberg

1962

Frogner

63

Synne Øverland Knudsen

1989

Gamle Oslo

64

Erlend Loe

1969

Norde Aker

65

Ingvild Hedemann Rishøi

1978

Grorud